субота, 24 червня 2017 р.

22 червня - День скорботи і вшанування жертв війни


Указом Президента України від 17-го листопада 2000-го року  з метою всенародного вшанування пам'яті синів і дочок українського народу, полеглих   під час Великої Вітчизняної війни 1941 - 1945 років, їх подвигу та жертовності, Україна встановила День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні.
Щороку 22 червня український народ вшановує світлу пам'ять мільйонів земляків, життя яких обірвала Друга світова війна.
Для України Друга світова війна – національна трагедія, під час якої українська земля понесла надзвичайні втрати.Загалом – це 8-10 млн. осіб.  За кілька місяців бойових дій територія України була повністю завойована. Мільйони людей опинилися в окупації. У зруйнованих війною селах, містах і містечках залишалися матері, дружини з малими дітьми, переважна більшість яких незабаром ставали вдовами, а діти – сиротами. На них чекали тяжкі випробування повоєнних років.Мітинг присвячений  Дню скорботи і вшануванню жертв війни відбувся біля  Обеліска  Слави в Поворській громаді.
  Про героїзм , силу духу , найжорстокіші випробування і нелюдські страждання , колосальні жертви та про криваву військову агресію на Сході країни, говорили у своїх виступах : заступник голови райдержадміністрації Роман Кульцман , голова районної ради Андрій Броїло, голова  Поворської громади Сергій Семенюк.

 Своїми спогадами поділились ветерани війни Федір Дятел  та Іван Турик.


 Присутні вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання , а за вічний спокій душ відправив панахиду отець Дмитро.
 В бібліотеці - філії села Поворськ оформлено викладку літератури : " 22 червня - День скорботи і вшанування жертв війни в Україні ."

Немає коментарів:

Дописати коментар