неділя, 26 листопада 2017 р.

Година пам’яті та скорботи.

Кожну четверту суботу листопада Україна вшановує День пам’яті жертв Голодоморів та політичних репресій. Для кожного -це день глибокої скорботи і туги за обірваними життями.
 Голодомор, що прокотився трьома потужними хвилями Україною, забрав мільйони життів, став масштабною національною трагедією, до якої додалися ще й репресії, тюрми, табори.
 В Поворській бібліотеці відбулася  година пам’яті: "Душа, як свічка-тане й догоря"
 Ведучі заходу Ольга Ващук та Віра Сухацька пригадали страшні сторінки історії нашого народу- трагедію 1932-1933р.р.         Неможливо без болю в серці було слухати розповідь Світлани Григорівни Северенюк, яка народилася в Полтавській області , і  поділилася спогадами про голод 1946-1947р.р.

 Проникливо прозвучали віршовані рядки у виконанні учениці 8-го  класу Анастасії Горайчук.


 Священник УПЦ Київського патріархату,  отець Дмитро, відслужив поминальну панахиду, та  у своїй промові наголосив , що час не може загоїти рани, заподіяні більшовицькою владою, тому ми, повинні молитися за невиинно убієнних та берегти пам’ять про них.

 Присутні вшанували пам’ять мільйонів загиблих хвилиною мовчання і приєдналися до загальноукраїнської акції "Запали свічку".


Учасники заходу ознайомилися з викладкою літератури:  " Тільки з пам’яті пам’ять не  стерти"                                                                  
      

Немає коментарів:

Дописати коментар